DMX PIPE je hardware umožňující ovládání světelné techniky pomocí PC. Jedná se o modul, který se připojí do USB portu a ke kterému lze již jednoduše připojit veškerou světelnou techniku komunikující protokolem DMX512. Tyto moduly lze zakoupit už hotové s novým integrovaným obvodem fy. FTDI, FT232R, nebo zkonstruovat kompatibilní modul dle návodu se starším integrovaným obvodem FT232BM. Pro řízení světelné techniky lze použít nejen vyvíjený software ale i programy uvedené v odkazu Software.

K dispozici jsou jak samostatné moduly bez krabičky, tak celé Interface USB-DMX512 v kovové krabičce včetně kabelu a CD. Nově teď lze zakoupit i interface implementovaný přímo v konektoru.

                          

 

   

Nový - DMX PIPE !


           Díky novému odvodu od Britské firmy FTDI  (Future Technology Device International Ltd.) a vysoké integraci elektronických součástek se podařilo elegantně vměstnat veškerou elektroniku převodníku přímo do profi konektoru. Pro připojení k USB je použit vysoce kvalitní, certifikovaný a mechanicky odolný kabel. Vylepšená je i filtrace napájení z USB. Design a mechanické provedení je neméně důležité a to je také důvod vzniku nového DMX PIPE. Černý kabel je sladěný s černo-stříbrnými prvky konektoru. Spolu se zlacenými kontakty a jejich mechanickým provedením je zaručen kvalitní přenos signálu. Vynikající programová kompatibilita tohoto převodníku zůstává zachována.