Programy pro DMX PIPE

     Interface USB-DMX512 je kompatibilní nejen s vyvíjeným programem DMX Music Visualization pro přímé řízení světelné techniky hudbou, ale i s velkým množstvím jiných jednoduchých i propracovaných programů. Jde například o programy FreeStyler 512, MasterPeace, DMX Theatre, DMX Live Desk V9, DMX Control 2.8 a jiné. Zmíněné programy jsou k dispozici na internetu zdarma ke stažení.

Interface DMX PIPE lze použít i na počítačích Apple. Ovladače pro Mac OS lze stáhnout na stránce http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm. Často pokládané otázky k modulu USB-DMX512 najdete v dokumentu: FAQ-interface-USB-DMX512.pdf

Program pro přímé řízení světelné techniky hudbou a potřebné ovladače lze stáhnout v sekci Download.

Stručný popis programů kompatibilních s DMX PIPE:


    Music Visualization

Program je určen pro real-time řízení osvětlovací techniky komunikující protokolem DMX512. Řízení je prováděno na základě dat získaných z hudby v reálném čase. K ovládání je potřeba interface DMX PIPE. Z produkce S.O.H. Ke stažení zde. Více informací...
 

    DMX512 Light Control

Jednoduchý program využívající plných 512 DMX kanálů. Funguje jako prolínačka mezi dvěmi scénami s funkcí automatické prolínání scén. Z produkce S.O.H. Ke stažení zde.
 

    DMX512 PC Control

Univerzální program umožňující ovládání PC přímo pomocí protokolu DMX512. Využívá se simulace klávesnice, kde lze k libovolnému kanálu přiřadit sekvenci kláves a program kterému je určena. Pro zpracování vstupu do počítače lze použít DMX PIPE, který je zde ve funkci přijímače. Počítač se tak stává zařízením ovládané pomocí DMX512 stejně tak jako jiná světelná technika. Z produkce S.O.H. Ke stažení zde.
 

    FreeStyler 512

Jde o velmi dobrý program, který obsahuje hotové knihovny pro světla (např. pro Eurolite TS-150, PR Pilot150). Tento program běží i pod Windows 98. Pro správnou funkci je potřeba nastavit v položce „Setup“ / „FreeStyler Setup“ kompatibilní interface "Enttec open DMX". Návod je součástí instalace. Ke stažení zde.
 

    MasterPeace

Simulace reálného osvětlovacího pultu Masterpiece. Návod k tomuto pultu je přiložen v souboru "Instructions.pdf". Tento program není třeba instalovat. Komunikace s připojeným interface DMX PIPE běží automaticky po spuštění. Ke stažení zde.
 

    DMX Theatre

Velmi jednoduchý program pro ovládání. Jedná se v podstatě pouze o prolínačku mezi dvěma scénami. Pro aktivaci výstupu na linku DMX512 je potřeba v nabídce "Settings" nejprve kliknout na tlačítko Connect a poté na tlačítko Send.  Ke stažení zde.
 

    DMXDesk - DMX Live Desk V10

Pokročilý program s grafickým rozhranním klasických Windows. Jako výstupní interface je potřeba nastavit "Open USB DMX Adapter".  Ke stažení zde.
 

    Abuelites

Uživatelsky příjemný, ne příliš složitý program s variabilními možnostmi nastavení. Obsahuje 20 submasterů, integrovaný audio přehrávač, možnost spouštět dva chase, ovládání pomocí MIDI a jiné. Program není potřeba nastavovat. S DMX PIPE komunikuje hned po spuštění. Ke stažení zde.
 

    MaqicQ

 Funkční demo profesionálního programu. Program lze přepnout ze standardního vzhledu pro ovládání myší na ovládání dotykovým panelem. Umožňuje spolupráci s externími pulty. Je v modifikaci jak pro Windows, tak i pro operační systém MacOS a Linux. Pro nastavení výstupního interface je potřeba stisknout tlačítko „Setup“, dále „View DMX I/O“. V tabulce nastavit „Out Type“ na „Open USB“ a „Status“ na „Enabled“. Ke stažení zde.
 

    Sound Graffiti Dimmer

Demo jednoduchého program pro ovládání stmívačů přímo audio signálem. Demo je funkční po dobu 5-10 minut, pak vyžaduje registraci. Jako výstupní interface je potřeba nastavit knihovnu „sg_EnttecUsbDmx.dll“. Ke stažení zde.


    P-Polites

Simulace jednoduchého osvětlovacího pultu. Jde o program od stejného autora jako novější program Abuelites. Komunikace s připojeným interface DMX PIPE běží automaticky po spuštění a není potřeba nastavovat. Ke stažení zde.
 

    DMX Control

Multimediální program s grafickým rozhraním klasických Windows. Umožňuje ovládání joystickem, klávesnicí, MIDI, nebo jednoduchým audio analyzátorem. Obsahuje např. editor trasy světla, 2D grafické zobrazení rozvržené scény a audio přehrávač s možností manuální synchronizace scény s hudbou. Ke stažení zde.
 

    MADRIX

Kvalitní profesionální program pro řízení rozsáhlých LED zobrazovacích zařízení. Ke stažení na stránkách www.madrix.com.
 

Další programy: Lightfactory, STL-DMX, DMX 4 Linux, Lights UP X, PureDada, Schwartzpeter, Manolator, StageConsole, Hip's Rsource page, Office Wing 1.0, Capture Visualiser, Pure Data Plugin, Illumination 110, Prozic, Madrix, SLight, PC DIMMER 2008, MIDI to DMX

SDK: Příklad pro použití DMX PIPE nebo modulu USB-DMX512 pro vlastní aplikaci v C++: DMX PIPE SDK